Erkeklerde Lazer Uygulamaları

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Lazer Uygulamaları

Erkeklerde Lazer Uygulamaları; Son yıllarda gelişen lazer teknolojilerinden en çok kadınlar faydalanıyor.

erkeklerde lazer epilasyon
Erkeklerde lazer epilasyon sakal üstü ve sırtta, göğüste uygulanıyor. Sivilce izleri için ise fraksiyonel lazerler çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Fakat erkeklerde lazer epilasyona yükselen bir ilgi duymaya başladı. Erkeklerde lazerin başarısı kadınlar kadar yüksek olmasa bile oldukça tatmin edicidir. Özellikle diode lazerlerle yapılan epilasyon erkeklerde en çok kullanılan lazer yöntemidir.

Erkeklerin tercih ettiği bir başka kozmetik lazer de fraksiyonel karbondioksit lazerdir. Fraksiyonel karbondioksit lazer özellikle akne izleri, cilt yenileme, leke tedavilerinde erkeklerde sıklıkla kullanılır. Siğillerin yakılması, siringoma ve ksanthelasma diğer kullanım alanlarıdır.

Erkeklerde Lazer: Erkekler en sık hangi bölgelere epilasyon yaptırıyor?

Erkeklerde de lazer epilasyon kadınlar gibi tüm vücuda yapılabiliyor. Erkeklerde sakal üstündeki kıllar için en sık epilasyon yapılan bölgedir. Yanaklara yayılan kıllardan rahatsız olan erkekler sakal üstü için bu uygulamayı tercih ediyor. Kimileri ise düz bir sakal çizgisi istiyor. Ayrıca sakal çizgisine şekil vermek isteyenlerde azımsanmayacak kadar çok.

Erkeklerde boyun bölgesi en sık epilasyon yapılan ikinci bölge denebilir. Sakal çizgisini düzeltmek için estetik amaçlı taleplerle ya da kıl batmasına bağlı sorunları gidermek için lazer epilasyon yapılabiliyor. Ters traş etmeye bağlı boyunda kıl dönmeleri ya da kıl batmaları görülebiliyor. Kıl batıkları sivilcelenme ve hatta apseye neden olacak kadar ciddi olabiliyor.

Sırtta genetik kökenli aşırı kıllanma erkekleri sırt epilasyonuna yöneltiyor. En azından seyreltmek ve inceltmek amaçlı lazer merkezlerine başvuruyorlar. Göğüs bölgesi de erkeklerde epilasyon yapılan alanlardan.

Makat bölgesi ve kalçalarda oluşan kl dönmeleri ciddi sorunlara neden olabiliyor. Kıl dönmeleri ağrılı olduğundan yaşam kalitesini de etkiliyor. Lazer epilasyon uygulaması kıl dönmesinde kesin çözüm sunuyor. Genital bölgedeki batıklarda aynı şekilde lazerle tedavi edilebiliyor.

Erkeklerde Lazer: Erkeklerde Kozmetik Amaçlı Lazer Uygulamaları

Gençlik döneminde erkekleri ciddi anlamda sıkıntıya sokan akne sorunu yüzde izlere neden olabiliyor. Yüzde lekeler ve izler kalıcı hale geliyor. Ömür boyu rahatsız eden bu lekelerden kurtulmak artık mümkün oldu. Karbondioksit fraksiyonel lazer ile izleri yok edebiliyoruz. Çok derin izlerde bile etkili olup önemli iyileşmeler sağlayabiliyoruz. Yara ve yanık izlerinde kullanıyoruz. Ameliyat ve her türlü yara izinde iyileştirme sağlayabiliyoruz.

Yaşlılık lekeleri ve cilt yenileme için lazer yapıyoruz. Bu uygulama ilk seanstan itibaren gözle görülen sonuçları olan bir uygulamadır.  Erkeklerde cilt bakımı ve cilt gençleştirme konusunda son yıllarda kadınlar kadar istekli görünüyor.

Gözaltında oluşan ter bezleri yumrularında lazer çok etkilidir. İz bırakmadan tedavi sağlar. Göz iç yanı ile burun kökü arasında yer alan cilt altı yağ birikimlerine ksanthelasma denir. Bunun tedaviside lazerle iz bırakmadan mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir