Lazer Epilasyonun Avantajları

Lazer Epilasyonun Avantajları

Lazer Epilasyonun Avantajları; Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok eden güvenli ve ekonomik bir yöntemdir. Doğru lazer tipleriyle doğru dozlarda uygulanan lazer epilasyon istenmeyen tüy sorununu çözer. Lazer epilasyon yönetmelik gereği sadece sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Sizde güvendiğiniz bir sağlık kuruluşunda lazer yaptırın. Önerdiğimiz lazer merkezlerine merkezlerimiz bölümünden kolayca ulaşabilirsiniz. Uygulama yaklaşık iki ayda bir tekrar edileceğinden yakın bir merkez seçmeniz avantajlı olur. Seansdan üç gün önce kılları traş makinası yada jiletle kısaltın. Lazer epilasyon öncesi bölgedeki tüyleri olmayın ve ağda yapmayın. Seans öncesi bronz olmayın.

Lazer Epilasyonun Avantajları
Lazer Epilasyonun Avantajları

Lazer epilasyon koltuk altı, bikini, genital, yüz, bacak, sırt ve göğüs gibi birçok bölgeye uygulanabilir.

Epilasyon lazerleri sadece kıl köklerine etki edecek şekilde üretilmiştir. Çevre dokuya zarar vermeden kıl köklerini tahrip eder.

İşlem süresi kısadır. Lazerler tek bir atışta saniyeden kısa bir sürede birçok kıl kökünü aynı anda etkiler. Küçük alanlar, örneğin dudak üstüne bir dakikadan kısa sürede işlem yapılır. Bacak, sırt, göğüs gibi geniş alanlara bile en çok bir saat içinde lazer yapılabilir.

Çoğu kişide ortalama 6 seansta iyi sonuç alınabilir. Bu öngörülebilen bir durumdur.

Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon kılların topluca imha edilme operasyonudur. Düşük de olsa kazançlarının yanında risklerde taşır. Bu nedenle profesyonelliğine güvendiğiniz, doktor ve teknisyenleri tecrübeli olan kurumlara gitmenizi öneririz.

Lazer öncesi bölgedeki kılları ağda, iple alma, iğneli epilasyon gibi uygulamaları en az 6 hafta önce kesmiş olmalısınız. Bu yöntemler kıl köklerini etkiler. Lazer işlemi de kıl köklerini etkilediğinden başarıyı düşürür. Sadece 3 gün önce bölgedeki kılları birkaç mm olacak şekilde kısaltmak yeterli olur.

En az 6 hafta öncesine kadar güneş banyosu yapılmamış solaryuma gidilmemiş olmalıdır. Seans öncesi bronzlaştırıcı kozmetik ürünleri temizlediğinizden emin olun. Çünkü Bunlar lazerin etkinliğini azaltmakla kalmaz yan etki oranını arttırır.

Lazer seansı sırasında teknisyen ve siz lazer ışınlarından gözünüzü korumak için uygun gözlük takmalısınız. Bu gözlükleri size teknisyen verir. Cildinizi korumak için bölgeye koruyucu jel sürülür. Bazı lazerlerde cildi korumak için soğuk hava üfleyen aletler kullanılır.

Teknisyen işleme başlar ve ilk yaptığı alanları kontrol eder. Bazı durumlarda küçük bir bölgeye lazer uygulanıp reaksiyon olup olmayacağı gözlenir. Lazer işlemi bitince işlem yapılan bölgeye soğuk kompres ve yatıştırıcı krem, losyon uygulanır. Tüm bunlar olası rahatsızlıkları önler. Tüyler tekrar tamamen büyüdüğünde ikinci seans yapılır.

İyileşme ve Riskler

Genelde işlem sonrası oluşan reaksiyonlar hemen geçer. Hafif kızarıklık çok nadiren birkaç gün sürebilir. Su toplaması, aşırı kızarıklık yoksa ertesi gün makyaj yapabilirsiniz.

Bir ay içerisinde uygulama yapılan alandaki kıllar kendiliğinden dökülür. Güneşin yoğun olduğu bir bölgedeyseniz özellikle yüz bölgesi için güneş koruyucu kremler kullanmanızda fayda olabilir.

Uygulama yapılan bölgede su toplanması nadirde olsa görülebilir. Daha çok koyu cilt tipine sahip kimselerde oluşur. Mutlaka lazer yaptırdığınız merkezdeki doktorunuza durumu bildirmeniz gerekir. Diğer olası ve nadir yan etkiler aşırı şişme, kızarıklık ve iz oluşumudur. Lazer sonrası kalıcı iz kalması son derece nadir bir durumdur.

Uygulama yapılan merkezin sağlık kuruluşu olması olası yan etkilerin önüne geçecektir. Lazer epilasyon öncesi doktorların bölgeyi değerlendirmesi ve ona göre lazer dozlarını ayarlaması önemlidir. Geri kalan işlemi tecrübeli teknisyenler kolayca yapabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, Kocaeli gibi şehirlerde uygulanan vücut bölgesine göre değişmektedir. Fakat birçok yerde fiyatlar benzerdir. Örneğin 6 seans koltuk altı paket fiyatı 220 TL dir.
Fiyatlar aşağıdaki etkenlere göre farklılık gösterir:

  • Lazer yapılacak bölgenin genişliğine
  • Kaç uygulama gerektiğine
  • Birden fazla bölge için oluşturulmuş paket seanslara
  • Uygulama yapılan merkezin sağlık kuruluşu olmasına
  • Merkezde doktor olup olmamasına

Göre farklılıklar gösterse bile birçok merkezin fiyatları birbirine yakındır. En doğrusu ücretsiz ön görüşme seansına katılıp sizin için olası fiyatı doğrudan sormaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir